Dit beschermde natuurgebied kenmerkt zich door eilanden en baaien die vaak alleen met een boot bereikbaar zijn. In de baaien bevinden zich meestal mooring lijnen en een enkele taverna. De restauranthouder staat vaak klaar om te helpen bij het afmeren. De kans dat je dolfijnen ziet is hier ook groot.

Tomb bay: In deze baai vind je vele lycische graftombes uit de oudheid. Een stevige wandeling met enig klauterwerk wordt beloond met een prachtig uitzicht over de baai. Op het strand is 1 restaurantje met 's ochtends vers brood en voor de mannen een scheerbeurt.

Boynuz Bükü: Mooie diepe baai met goede beschutting. Een wandeling de bergen in brengt je bij een schitterende waterval en het uitzicht vanaf de berg op de baai is adembenemend mooi.

Wall bay en Ruin bay : Het heldere water en de mooie rotspartijen in deze baaien nodigen hier uit om te zwemmen en te snorkelen. In Ruin Bay bevinden zich restanten van Cleopatra’s badhuis. Er is ook een restaurantje op een boot. 

Fantome Cove : Een baai die je 100 jaar terug brengt in de tijd, waar nog op kampvuur wordt gekookt en de geiten en koeien langs de boten lopen. Vanaf hier kun je ook naar het badhuis van Cleopatra lopen.

Sarsala: Een heerlijk rustige baai met een gezellige taverna met een terras op het water. 's Morgens wakker worden van de geur van vers brood uit de houtoven.

Kapi Creek : Een prachtige beschutte baai met een geweldig uitzichtpunt wanneer je achter het restaurant naar boven loopt. In het klein dorpje verderop kun je bij de imam en zijn vrouw een kopje “adaçay” te drinken, een kruidenthee van takjes salie.

Göcek : Het St. Tropez van Turkije waar je heerlijk kunt flaneren door de mooie winkelstraat en langs de boulevard met de vele restaurants.

 

Kefalonia - Griekenland

Kefalonia is een prachtig eiland dat ten zuiden van Lefkas ligt. Kefalonia is een groen en bergachtig eiland met een prachtige kustlijn met verschillende strandjes en baaien. Tussen Kefalonia en Ithaca is het fantastisch zeilen. Van noord naar zuid bevinden zich de volgende havenplaatsjes aan de oostzijde van Kefalonia:

Fiskardo: De meest mondaine en karakteristieke plaats van de Ionische Zee en erg fotogeniek met de gekleurde huizen. Aan de haven tref je allerlei leuke winkeltjes en goede restaurants.

Eufemia: Eufemia ligt ca. 12 mijl ten zuiden Fiscardo. Een ruime haven met daaraan taverna's en cafe's. Vanuit de haven kun je een stukje langs de kustlijn lopen met mooi uitzicht op Ithaka en de zee.

Sami is een haventje in halfronde vorm met verschillende taverna's direct aan de waterkant. Heerlijk eten met uitzicht op de afgemeerde bootjes. En eventueel een uitstapje naar het binnenmeer van Mellisani.

Poros is een levendig stadje met een mooie boulevard. De haven is rustig en ligt even naast het plaatsje. Poros is ook populair bij zeiljachten die naar Zakynthos willen of daar juist vandaan komen. De afstand Poros - Agios Nikolaos (Zakynthos) bedraagt ca. 20 mijl.

Lefkas Sivota

Sivota is een gezellig havenplaatsje met diverse taverna's en barretjes en een enkele supermarkt. Sivota (of Syvota) heeft een natuurlijke haven die goede bescherming biedt. Er is plek voor veel zeiljachten aan de kades in de ruime baai. Bij vrijwel alle weersomstandigheden, lig je hier meestal goed. Vanuit Sivota is het een betrekkelijk korte zeilafstand naar eiland Ithaka of Kefalonia.

 

Lefkas Vassiliki

Vassiliki is bekend en geliefd bij windsurfers vanwege de valwinden die opsteken aan het eind van de middag. Ook veel zeilers houden van dit kleine havenplaatsje waarbij je direct aan de waterkant een hapje kunt eten. De sterke valwinden kunnen lastig zijn voor zeiljachten bij het afmeren, maar eenmaal afgemeerd tussen de andere boten is het vaak prima te doen en na zonsondergang valt de wind meestal stil. Vanaf de kade heb je een mooi uitzicht over de uitgestrekte, blauwe zee.

Meganisi - Griekenland

Het eiland Meganisi ligt aan de oostkant van Lefkas. Een prachtig eiland met twee schitterende havenplaatsjes en vele baaien. Op het eiland Meganissi liggen de plaatsjes Spartaghori en Vathi. Meganissi is vooral populair vanwege de vele baaien die aan de oostzijde van het eiland liggen.  De meeste baaien zijn goed beschut tegen de heersende NW-wind en zijn mede daarom populair bij zeilers om te overnachten. In een enkele baai bevindt zich een eenvoudige taverna, zoals in Atheni baai en Abeliki baai.

Vathi ligt aan het uiteinde van een baai. Het is een klein havenplaatsje met verschillende taverna's, een klein pleintje en een supermarkt. Met uitzicht op de haven en afgemeerde bootjes smaakt de verse vis extra goed!

Spartaghori is een typisch Grieks dorpje dat bovenop een heuvel ligt met van daaruit adembenemende vergezichten over de Ionische Zee en eilanden. Zeiljachten kunnen terecht in het de haven van Spartaghori of bij Taverna Spilia aan het uiteinde van de baai. Bij taverna Spilia is een strandje, mooring lines, lekker eten, helder water en mooi uitzicht in een rustige omgeving.

 

 

 

 

Zakynthos- Griekenland

Zakynthos is èèn van de bekendste en meest zuidelijke Ionische eilanden. Net zoals alle andere Ionische eilanden prachtig bergachtig en groen. Op bepaalde stranden Zakynthos broeden de zeeschildpadden (Caretta Caretta) hun eieren uit. En het strand met het beroemde scheepswrak op Zakynthos is zeer bekend.

Aan de noordoost kant van Zakynthos ligt de baai Agios Nikolaos met daaraan enkele taverna's en vlakbij de blauwe grot. Met rustig stabiel weer kan hier overnacht worden. Meer naar het zuiden ligt de hoofdstad Zakynthos. Een moderne toeristische plaats met Italiaanse invloeden, een groot plein en veel taverna's en winkels.